Ukraina

• strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

Superskaut rusza na ratunek

Leniwe sierpniowe popołudnie, które spędzałem odpoczywając po obozowych trudach przerwał dźwięk dzwonka telefonu. Na wyświetlaczu pojawił się numer mojego komendanta, a chwilę potem usłyszałem w głośniku: „Michał jest akcja”.

Te słowa wystarczyły, bo sprawa wydawała się być dramatyczna. Długotrwałe deszcze, które nawiedziły wschodnią część Ukrainy pod koniec lipca i na początku sierpnia sprawiły, że obszar ten został dotknięty klęską powodzi.

Na płynącą Ukrainę

Pewnego wakacyjnego dnia dostałem telefon. Michał zapytał mnie, czy nie chciałbym pojechać na Ukrainę i pomóc w usuwaniu skutków powodzi. Pojedziesz?, spytał, Pojadę!, odpowiedziałem. I do dziś nie żałuję. Więcej – jestem z tego dumny!

1 Wyjazd był dosłownie na dniach, a okazało się, że mamy bardzo małą ekipę. Kilka telefonów pomogło choć częściowo rozwiązać ten problem i ostatecznie na dworcu autokarowym stawiło się około dwudziestu osób, z czego większość ze Stowarzyszenia Harcerskiego. Wyruszyliśmy!