Discover scouting

• strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

Skauting w moim życiu

Artykuł napisany przez Pilar Godinez, skautkę z 79. Drużyny Skautowej w Meksyku. Tłumaczyła sam. Marysia Kwiatkowska, Hufiec Warszawa – Praga Południe.

Jestem członkinią „Asociación de scout de Mexico A.C.”, które wchodzi w skład interamerykańskiego regionu skautowego. W naszej organizacji mamy 4 sekcje:

1. „Manola da lobatos y lobeznaz” (dzieci w wieku 7-10 lat), można ich rozpoznać po żółtym kolorze mundurów.

Jesteście numerem jeden

O tym dlaczego jamboree w 2019 roku odbędzie się w USA, a nie w Polsce, o 160 organizacjach skautowych w Niemczech oraz o naszych składkach do WOSM i WAGGGS pwd. Wojtek Puchacz rozmawiał z Siegfriedem Riedigerem, komisarzem zagranicznym DPSG – jednej z niemieckich organizacji skautowych. Siegfried przyjechał do Warszawy na 39. Niemieckojęzyczną Konferencję Skautową, którą dla pół setki uczestników z Europy zorganizował Związek Harcerstwa Polskiego.

Skauting ukradł mi kumpla

Laura i craig

W styczniu Warszawę odwiedził Craig Turpie, pprzewodniczący Europejskiego Komitetu Skautowego (WOSM). Kiedy brnąłem przez śnieg na spotkanie z nim do Głównej Kwatery ZHP, zastanawiałem się, czy w Wielkiej Brytanii, skąd Turpie przyleciał, ulice też są tak zaśnieżone. Ale, co ważniejsze, rozważałem, czy ZHP ma szanse oddać należne składki i odzyskać pełne członkowstwo w światowych strukturach skautowych.