wolontariat

• strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

10 przykazań dla skauto-wolontariusza

Właśnie dowiedziałeś się, że za 6 miesięcy wyjeżdżasz na zlot lub bazę jako wolontariusz. Masz trochę czasu żeby się przygotować – wykorzystaj go dobrze!

Wędrownicy - skauci - wolontariusze

Wędrownicy – skauci - wolontariusze

Wędrownictwo ma to do siebie, że oprócz pracy nad sobą zawiera także ideę służby innym. Jedną z dróg realizacji służby jest podejmowanie prac wolontariackich.

Starsi harcerze - lwy czy myszy?

Obrzędowość, przerywniki muzyczne itp.  w zależności od upodobań drużyny. Przerywniki nie muszą pokrywać się z tematem!

1) Część pierwsza – gawęda

Dobrym elementem gawędy może być bajka Ezopa ,,Lew i mysz”, najlepiej opowiedziana lub odczytana (np. z podziałem na role). Jest to opowieść o tym, że każdy - nawet najmniejszy i najbardziej niepozorny - może znaleźć sposób, by pomóc innym. Nie trzeba być wielkim, by czynić rzeczy wielkie!

Superskaut rusza na ratunek

Leniwe sierpniowe popołudnie, które spędzałem odpoczywając po obozowych trudach przerwał dźwięk dzwonka telefonu. Na wyświetlaczu pojawił się numer mojego komendanta, a chwilę potem usłyszałem w głośniku: „Michał jest akcja”.

Te słowa wystarczyły, bo sprawa wydawała się być dramatyczna. Długotrwałe deszcze, które nawiedziły wschodnią część Ukrainy pod koniec lipca i na początku sierpnia sprawiły, że obszar ten został dotknięty klęską powodzi.

Na płynącą Ukrainę

Pewnego wakacyjnego dnia dostałem telefon. Michał zapytał mnie, czy nie chciałbym pojechać na Ukrainę i pomóc w usuwaniu skutków powodzi. Pojedziesz?, spytał, Pojadę!, odpowiedziałem. I do dziś nie żałuję. Więcej – jestem z tego dumny!

1 Wyjazd był dosłownie na dniach, a okazało się, że mamy bardzo małą ekipę. Kilka telefonów pomogło choć częściowo rozwiązać ten problem i ostatecznie na dworcu autokarowym stawiło się około dwudziestu osób, z czego większość ze Stowarzyszenia Harcerskiego. Wyruszyliśmy!

Scout & travel lepsze niż turnus w Tunezji

Chcesz wyjechać na wakacje za granicę? Zobaczyć jak wygląda „żywy skauting”? Podszkolić język? Pozwiedzać, odpocząć, pobawić się i jednocześnie zrobić coś pożytecznego? Wyjedź na skautowy wolontariat. Specjalnie dla Ciebie Grażyna Baranowska przepytuje cztery byłe wolontariuszki jak było podczas ich wyjazdów.

W momencie wyjazdu na wolontariat…

Skautowe wakacje po angielsku

Kilka lat temu, mniej więcej w tym samym czasie co teraz zacząłem zastanawiać się co zrobić z nadchodzącymi wakacjami. Chciałem wykorzystać ten czas mądrze. Nauczyć się czegoś nowego, coś nieznanego zobaczyć, coś przeżyć, ale także odpocząć i naładować akumulatory na nadchodzący rok akademicki. Miałem szczęście, bo natrafiłem na ofertę brytyjskiego centrum skautowe w Downe Scout Activity Centre pod Londynem.