Mój projekt

• strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

Ogórami na koniec świata!

Ciekawość świata i chęć odkrywania nowych lądów jest tym, co zawsze towarzyszyło naszej harcerskiej służbie i pracy nad sobą. Tę ciekawość zazwyczaj realizowaliśmy poprzez podróżowanie – pieszo, rowerem, kajakiem. Wyprawa na Koniec Świata to pomysł, który tak naprawdę zrodził się w naszych głowach już ponad dwa lata temu, kiedy po przejechaniu na rowerach wybrzeża Bałtyku poczuliśmy, że czas na coś na prawdę wielkiego...

Krok po kroku do wyprawy

Trudno nazwać to poradnikiem, szczerze wolałbym napisać takowy, gdy już cali  i zdrowi z głowami pełnymi nowych skautowych pomysłów wrócimy. Postaram się jednak krótko opisać jak zabraliśmy się od organizacji Wyprawy na Koniec Świata.

1. IDEA

Superskaut rusza na ratunek

Leniwe sierpniowe popołudnie, które spędzałem odpoczywając po obozowych trudach przerwał dźwięk dzwonka telefonu. Na wyświetlaczu pojawił się numer mojego komendanta, a chwilę potem usłyszałem w głośniku: „Michał jest akcja”.

Te słowa wystarczyły, bo sprawa wydawała się być dramatyczna. Długotrwałe deszcze, które nawiedziły wschodnią część Ukrainy pod koniec lipca i na początku sierpnia sprawiły, że obszar ten został dotknięty klęską powodzi.

Na płynącą Ukrainę

Pewnego wakacyjnego dnia dostałem telefon. Michał zapytał mnie, czy nie chciałbym pojechać na Ukrainę i pomóc w usuwaniu skutków powodzi. Pojedziesz?, spytał, Pojadę!, odpowiedziałem. I do dziś nie żałuję. Więcej – jestem z tego dumny!

1 Wyjazd był dosłownie na dniach, a okazało się, że mamy bardzo małą ekipę. Kilka telefonów pomogło choć częściowo rozwiązać ten problem i ostatecznie na dworcu autokarowym stawiło się około dwudziestu osób, z czego większość ze Stowarzyszenia Harcerskiego. Wyruszyliśmy!

284 ludzi i 284 000 zł

Drodzy Czytelnicy! Ten artykuł to historia o spełnionym marzeniu, trudnym wyzwaniu i ogromnym poczuciu sukcesu, ale też o wątpliwościach, dużym poświęceniu i ogromnych nerwach. To historia o tym, jak w rok 284 instruktorów i harcerzy z Chorągwi Stołecznej zdobyło 284 000 zł żeby móc pojechać do Wielkiej Brytanii na Światowe Jamboree Skautowe w 100-lecie Skautingu.

Świat na wyciągnięcie ręki

„Doświadczenia zdobyte na Jamboree, to co tam zobaczyliśmy i przeżyliśmy zmieniło nas wszystkich. Moi harcerze wspominają zajęcia programowe, koncerty i przyjaciół z różnych krańców świata. Teraz nawet odwiedzają się nawzajem z kolegami z Portugalii. Nie wspomnę już o ciągłej korespondencji…” – Tak dla reprezentacji chorągwi podkarpackiej (nie) skończyła się Jamborowa przygoda. A jak się zaczęła?