News

• strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

WAGGGS: MAŁE GRANTY NA ŚRODOWISKO

FAO i WAGGGS zachęcają skautki z całego świata do wystartowania w konkursach na rzecz środowiska naturalnego. Pomóżcie ocalić naszą planetę i odbierzcie do 250 dolarów na projekt.

ZAPROJEKTUJ SWOJE PRAWO

Przed nami pierwszy konkurs kreatywności w skautingu organizowany przez KISC (Kandersteg International Scout Centre). Do końca roku możecie zgłaszać swoje prace w konkursie „Design Your Law”.

POKAŻMY HARCERSTWO MŁODZIEŻY ZE WSCHODU

Od 1 czerwca przez półtora miesiąca w Warszawie odbędzie się Międzypokoleniowy Zlot Dzieci Polskich Rodzin z Kresów Wschodnich. Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego zostali poproszeni o pomoc organizacyjną.

UKRAIŃSKI PŁAST BIERZE PRZYKŁAD ZE STOŁECZNYCH HARCERZY

W kwietniu skautki z ukraińskiej organizacji PŁAST odwiedziły Polskę. Celem ich wizyty było zapoznanie się z metodą harcerską stosowaną w ZHP, w szczególności zaś z działaniem systemu zastępowego, który w przyszłości ma zostać wdrożony w ich organizacji.

Załap się na SWAP

Do 1 czerwca możecie zgłosić się na SWAP, Scout Work and Activity Programme. Pięciodniowy zlot ruszy 25 czerwca. Jest jeszcze jedno wolne miejsce dla drużyny starszoharcerskiej.

Bigos na Jambo w Szwecji?

Na najbliższym jamboree stanie Polish Food House. Jak podają organizatorzy z hufca Szczecinek, ma on być odzwierciedleniem Polski jako kraju ludzi dynamicznych, pomysłowych i szanujących tradycję. Sam namiot będzie w pełni łączył się z mottem zlotu "Simply scouting": zero elementów plastikowych i ekologiczne elementy. Sam namiot ma wieczorami przypominać wielki lampion i być charakterystycznym miejscem jambo.

Ruszają warsztaty zagraniczne - zgłoszenia do 16 kwietnia

Zasady współpracy zagranicznej, wymiany międzynarodowe w praktyce i opowieści ze skautowych wypraw – to wszystko czeka na uczestników warsztatów zagranicznych "Scouting: don't miss it!". Odbędą się one od 23 do 25 kwietnia w Warszawie. Organizatorzy podpowiedzą jak wpleść zagranicę do rocznego planu pracy drużyny i wskażą drogi finansowania projektów.

Polscy harcerze z Litwy w Warszawie

Brzmi skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest naprawdę prosto. Harcerze z organizacji Związek Harcerstwa Polskiego na Litwie, która w latach 20. XX wieku była częścią ZHP, odwiedzili Warszawę. Robią to dwa razy do roku i w ten sposób zdobywają fundusze na swoje obozy.

WAGGGS: Powiedz "nie" przemocy wobec Kobiet!

Jest jeszcze mnóstwo czasu, by wziąć udział w konkursie na plakat ‘girls worldwide say no to violence against women and girls’. Wystarczy, że przygotujecie plakat zawierający podane wyżej hasło, umieścicie na nim logo WAGGGS i UNIFEM. Następnym krokiem jest powieszenie Waszej pracy w miejscu, z którego będzie widoczny dla wielu osób. Aby zgłosić się, wystarczy do 12 sierpnia wysłać zdjęcie pracy wraz z informacją gdzie jest ona prezentowana.

18. Międzynarodowa Konferencja AIDS

18. Międzynarodowa Konferencja AIDS (AIDS 2010) odbędzie się w Wiedniu w Austrii między 18, a 23 lipca. Hasłem przewodnim spotkania będzie “Rights here, right now”. Organizatorzy kładą duży nacisk na wagę ochrony praw człowieka w odniesieniu do efektywnego zwalczania HIV. Jeśli chcesz być reprezentantem WAGGGS podczas konferencji, wyślij swoje zgłoszenie do 4 maja 2010.

Szczegóły na: http://www.wagggsworld.org/en/events/20089