ZHP

• strict warning: Declaration of views_handler_argument::init() should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_argument.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 14.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_field_user::init() should be compatible with views_handler_field::init(&$view, $options) in /sites/all/modules/views/modules/user/views_handler_field_user.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of content_handler_field::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/cck/includes/views/handlers/content_handler_field.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_term_node_tid::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/taxonomy/views_handler_filter_term_node_tid.inc on line 0.

Po niemiecku w Warszawie

Od 19 do 21 lutego w Warszawie Związek Harcerstwa Polskiego gościło 41 skautów na 39. Niemieckojęzycznej Konferencji Skautowej. „Podczas trzech dni spędzonych w Warszawie uczestnicy wzięli udział w warsztatach na temat metod pracy skautowej, specjalności harcerskich, globalizacji oraz prewencji niechcianych zachowań” – informuje Wydział Zagraniczny GK ZHP. To pierwsza taka konferencja zorganizowana przez nasz związek, ale nie pierwsza w historii polskiego harcerstwa.

Ja też kiedyś nie wierzyłem

Kiedy w któryś wiosenny ranek marca 1988 roku jechałem na egzamin z języka angielskiego i historii 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej do jednego z oficerów 1 SBS, aby walczyć o zakwalifikowanie się na nielegalny w ZHP wyjazd dla drużynowych drużyn imienia 1 SBS i Chociemnych nie miałem najmniejszego pojęcia, że kiedyś będę odpowiedzialny za zatwierdzanie takich reprezentacji ZHP na wyjazdy zagraniczne.

Mundury dla Białorusi

Masz stary mundur harcerski, który wisi w szafie? Włącz się do akcji "Mundury dla Białorusi" i przekaż go naszym wschodnim sąsiadom. "Oddaj nam swój stary mundur, a my zawieziemy go na Białoruś" - zachęcają harcerze z hufca ZHP Warszawa Praga Południe. Przypominają jednocześnie, że rok 2010 jest rokiem służby.

Stulecie nie tylko u nas

Brazylia, Finlandia, Francja, Grecja, Niemcy, Jamajka, Kenia, Holandia i Singapur - to lista państw wyszczególnionych przez WOSM, które w 2010 będą świętować sto lat skautingu. To zestawienie może się jednak nieco różnić od rzeczywistości. Jak udało nam się potwierdzić, z pewnośćią w tym roku święto stulecia przypadnie ponadto na Filipinach i w Belgii.

Belgijskie SGP przygotuwuje wrześniowy event, który cały czas jest w budowie - poinformowała nas Olivier Penasse z serwisu międzynarodowego skautów pluralistycznych Belgii.

ZHP znów w WOSM?

W drugi weekend stycznia Warszawę odwiedzili Craig Turpie, przewodniczący Europejskiego Komitetu Skautowego (WOSM) i David McKee, Dyrektor Regionu Europejskiego WOSM. W trakcie spotkania z Małgorzatą Sinicą i Lucjanem Brudzyńskim oraz członkami Wydziału Zagranicznego GK ZHP, dyskutowano nad możliwościami przywrócenia ZHP statusu pełnego członka WOSM. Aktualnie jesteśmy zawieszeni.

Więcej na ten temat czytaj w rozmowie z Craigiem Turpiem