DMB

• strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

Wędrownicy - skauci - wolontariusze

Wędrownicy – skauci - wolontariusze

Wędrownictwo ma to do siebie, że oprócz pracy nad sobą zawiera także ideę służby innym. Jedną z dróg realizacji służby jest podejmowanie prac wolontariackich.

Jak rozpętałem grę na DMB

Dzień Myśli Braterskiej, przypadający na 22 lutego jest świetną okazją do poszerzenia kontaktów z innymi drużynami z kraju, a nawet ze świata! I nie jest to wcale takie trudne.

Zawsze uważałem, że dzień urodzin Baden-Powella jest jednym z takich, które w harcerstwie powinniśmy obchodzić w jak największym gronie. Dzień Myśli Braterskiej, to w końcu święto skautów z całego świata, moment w którym trzeba poczuć, że skauting to ruch światowy. Z takim podejściem zorganizowałem w Warszawie jego obchody.

Zbiórka DMB - wędrownicy

Międzykulturowe braterstwo – projekt filmowy

Cele:

• Zaprezentowanie mniejszości kulturowych mieszkających w najbliższym środowisku
  • Zwrócenie uwagi na problem tolerancji wobec innych narodowości
  • Przełamanie stereotypów kulturowych

Zamierzenia:

Zbiórka DMB - harcerze starsi

Elementy zbiórki do wykorzystania na Dzień Myśli Braterskiej dla drużyn starszoharcerskich – można je w dowolny sposób łączyć, dobierać albo wplatać w inne formy, w zależności od rodzaju drużyny i celów jakie chcecie zrealizować.

Zadanie przed zbiórkowe i wprowadzenie do zbiórki

Zbiórka DMB - harcerze

Co byś zrobił, gdybyś dostał 10 zł?
Pomysły do wykorzystania na zbiórce

Wprowadzenia do zbiórek

Na ścianie wisi duży obrazek przedstawiający 10zł. Każdy harcerz dostaje przyklejaną kartkę i piszę na niej co by zrobił gdyby dostał taką kwotę. Następnie dyskusja: Czy to ważne rzeczy? Czy jest ich dużo? Czy da się za to zrobić coś wielkiego? Raczej nie. A czy da się za 10zł ogólnie żyć na poziomie?

Zbiórka DMB - zuchy

Ile to jest jeden dolar? Zbiórka z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Cele:
• zapoznanie zuchów z ideą Dnia Myśli Braterskiej,
• wytłumaczenie na czym polega problem głodu.

Zamierzenia - po zbiórce zuchy będą:
• portafiły wytłumaczyć co to jest Dzień Myśli Braterskiej
• wiedziały, że ZHP należy do WAGGGS
• zwracały uwagę na to, czy same nie marnują jedzenia np. poprzez wyrzucanie kanapek w szkole

ORZ
wg. tradycji gromady

Tworzymy lepszy świat

Zambia – obrzędowy taniec. Liban – odwiedzanie chorych w szpitalu. Kanada – budowa eko-platformy na lokalną paradę. Skautki z całego globu biorą udział w Dniu Myśli Braterskiej. Tysiące podejmowanych przez nie małych działań składa się na jeden, wielki rezultat – tworzenie lepszego świata.

2007: odkryj swój potencjał

Skautki świętują

Kto z Was wie, kiedy obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej? – 22 lutego, brawo. A kto wie, kto ustanowił DMB? I kiedy? I po co? O, tu Was mam! Niektórzy nie wiedzą, choć co roku świętują…

Twórcy skautingu, małżeństwo Olave i Robert Baden-Powell, urodzili się tego samego dnia – 22 lutego (choć Olave 32 lata później). Dlatego już ponad 80 lat temu skautki, członkinie Światowego Stowarzyszenia Skautek i Przewodniczek (WAGGGS) wybrały właśnie tę datę na obchody ustanowionego przez siebie Dnia Serdecznej Myśli o sobie nawzajem.