WAGGGS

• strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

WAGGGS: Powiedz "nie" przemocy wobec Kobiet!

Jest jeszcze mnóstwo czasu, by wziąć udział w konkursie na plakat ‘girls worldwide say no to violence against women and girls’. Wystarczy, że przygotujecie plakat zawierający podane wyżej hasło, umieścicie na nim logo WAGGGS i UNIFEM. Następnym krokiem jest powieszenie Waszej pracy w miejscu, z którego będzie widoczny dla wielu osób. Aby zgłosić się, wystarczy do 12 sierpnia wysłać zdjęcie pracy wraz z informacją gdzie jest ona prezentowana.

Wędrownicy - skauci - wolontariusze

Wędrownicy – skauci - wolontariusze

Wędrownictwo ma to do siebie, że oprócz pracy nad sobą zawiera także ideę służby innym. Jedną z dróg realizacji służby jest podejmowanie prac wolontariackich.

Ekosłużba dla harcerzy

Jak najprościej zachęcić harcerzy do służby? Pokazać im, że inni to robią, i że to przynosi rezultaty. WAGGGS od wielu lat angażuje się w różne akcje pomocy. Wykorzystując pomysły skautek można nie tylko zorganizować ciekawe zbiórki, ale także włączyć się w globalne działania.
Razem z drużyną możesz np. zdobywać „Food Security and the Climate Change Badge”, której zadania WAGGGS opracowała wspólnie z FAO i YUNGA. Składa się ona z trzech obszarów:

Nasz klimat

Tworzymy lepszy świat

Zambia – obrzędowy taniec. Liban – odwiedzanie chorych w szpitalu. Kanada – budowa eko-platformy na lokalną paradę. Skautki z całego globu biorą udział w Dniu Myśli Braterskiej. Tysiące podejmowanych przez nie małych działań składa się na jeden, wielki rezultat – tworzenie lepszego świata.

2007: odkryj swój potencjał

100 lat skautingowi żeńskiemu!

"Mamy już 2010 rok, a wraz z nim startują nasze trzyletnie globalne obchody stulecia" - czytamy na stronie internetowej WAGGGS. Tematem przewodnim tego roku jest sianie. WAGGGS skupi się na ocenie jak żeński ruch skautowy odnajduje się w XXI wieku. Możecie przyłączyć się do światowej akcji, przesyłając informacje o podjętych przez Was działaniach zmieniania nasz glob na lepszy. Finał akcji przewidziano na 10 kwietnia. Więcej informacji na http://www.wagggsworld.org/

Skautki świętują

Kto z Was wie, kiedy obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej? – 22 lutego, brawo. A kto wie, kto ustanowił DMB? I kiedy? I po co? O, tu Was mam! Niektórzy nie wiedzą, choć co roku świętują…

Twórcy skautingu, małżeństwo Olave i Robert Baden-Powell, urodzili się tego samego dnia – 22 lutego (choć Olave 32 lata później). Dlatego już ponad 80 lat temu skautki, członkinie Światowego Stowarzyszenia Skautek i Przewodniczek (WAGGGS) wybrały właśnie tę datę na obchody ustanowionego przez siebie Dnia Serdecznej Myśli o sobie nawzajem.