Jamboree

• strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

Bigos na Jambo w Szwecji?

Na najbliższym jamboree stanie Polish Food House. Jak podają organizatorzy z hufca Szczecinek, ma on być odzwierciedleniem Polski jako kraju ludzi dynamicznych, pomysłowych i szanujących tradycję. Sam namiot będzie w pełni łączył się z mottem zlotu "Simply scouting": zero elementów plastikowych i ekologiczne elementy. Sam namiot ma wieczorami przypominać wielki lampion i być charakterystycznym miejscem jambo.

Ja też kiedyś nie wierzyłem

Kiedy w któryś wiosenny ranek marca 1988 roku jechałem na egzamin z języka angielskiego i historii 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej do jednego z oficerów 1 SBS, aby walczyć o zakwalifikowanie się na nielegalny w ZHP wyjazd dla drużynowych drużyn imienia 1 SBS i Chociemnych nie miałem najmniejszego pojęcia, że kiedyś będę odpowiedzialny za zatwierdzanie takich reprezentacji ZHP na wyjazdy zagraniczne.

Jedziemy na Jamboree

Pod koniec 2009 roku ruszyła strona internetowa polskiego kontyngentu na 22. Światowe Jamboree Skautowe w Szwecji. Zlot odbędzie się w Szwecji między 27 lipca a 7 sierpnia 2011, jednak już dziś warto zacząć zbierać środki. Aby wziąć udział w jambo, trzeba przeznaczyć 2600 zł + koszty dojazdu na wybrzeże, skąd uczestników zabiorą promy. Szegóły dot. odpłatności IST ukażą się później. Uczestnikami jamboree w Szwecji mogą być harcerze w wieku 14-17 lat. Tematem imprezy jest "Simply scouting". Po więcej informacji zajrzyjcie na: http://jamboree2011.zhp.pl/

ZHP znów w WOSM?

W drugi weekend stycznia Warszawę odwiedzili Craig Turpie, przewodniczący Europejskiego Komitetu Skautowego (WOSM) i David McKee, Dyrektor Regionu Europejskiego WOSM. W trakcie spotkania z Małgorzatą Sinicą i Lucjanem Brudzyńskim oraz członkami Wydziału Zagranicznego GK ZHP, dyskutowano nad możliwościami przywrócenia ZHP statusu pełnego członka WOSM. Aktualnie jesteśmy zawieszeni.

Więcej na ten temat czytaj w rozmowie z Craigiem Turpiem

284 ludzi i 284 000 zł

Drodzy Czytelnicy! Ten artykuł to historia o spełnionym marzeniu, trudnym wyzwaniu i ogromnym poczuciu sukcesu, ale też o wątpliwościach, dużym poświęceniu i ogromnych nerwach. To historia o tym, jak w rok 284 instruktorów i harcerzy z Chorągwi Stołecznej zdobyło 284 000 zł żeby móc pojechać do Wielkiej Brytanii na Światowe Jamboree Skautowe w 100-lecie Skautingu.

Świat na wyciągnięcie ręki

„Doświadczenia zdobyte na Jamboree, to co tam zobaczyliśmy i przeżyliśmy zmieniło nas wszystkich. Moi harcerze wspominają zajęcia programowe, koncerty i przyjaciół z różnych krańców świata. Teraz nawet odwiedzają się nawzajem z kolegami z Portugalii. Nie wspomnę już o ciągłej korespondencji…” – Tak dla reprezentacji chorągwi podkarpackiej (nie) skończyła się Jamborowa przygoda. A jak się zaczęła?

Skauting ukradł mi kumpla

Laura i craig

W styczniu Warszawę odwiedził Craig Turpie, pprzewodniczący Europejskiego Komitetu Skautowego (WOSM). Kiedy brnąłem przez śnieg na spotkanie z nim do Głównej Kwatery ZHP, zastanawiałem się, czy w Wielkiej Brytanii, skąd Turpie przyleciał, ulice też są tak zaśnieżone. Ale, co ważniejsze, rozważałem, czy ZHP ma szanse oddać należne składki i odzyskać pełne członkowstwo w światowych strukturach skautowych.