WOSM

• strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

Wędrownicy - skauci - wolontariusze

Wędrownicy – skauci - wolontariusze

Wędrownictwo ma to do siebie, że oprócz pracy nad sobą zawiera także ideę służby innym. Jedną z dróg realizacji służby jest podejmowanie prac wolontariackich.

Pożyteczne zuchy

Zbiórka pojedyncza na Dzień Ziemi lub wstęp do cyklu Ekoludek

Sprawności przyrodnicze realizowane w Twojej gromadzie zawsze są do siebie łudząco podobne? Czas na zmiany! Planując pracę na wiosnę pokaż zuchom, że Wasze ekologiczne inicjatywy nie są odosobnione. Uświadom sobie i dzieciom, że podobne aktywności realizują zuchy na całym świecie i dzięki temu ten świat naprawdę się zmienia.

Za darmo do Szwajcarii

Pomysł na wakacyjny wyjazd do kraju przepełnionego skautingiem? Proszę bardzo. Kandersteg International Scout Centre (KISC) wprowadził korzystne zasady dla skautów z Europy Wschodniej. Na mocy porozumienia między KISC i europejskim regionem WOSM, teraz pobyt w przepięknej górskiej dolinie należącej do KISC jest bezpłatny.

ZHP znów w WOSM?

W drugi weekend stycznia Warszawę odwiedzili Craig Turpie, przewodniczący Europejskiego Komitetu Skautowego (WOSM) i David McKee, Dyrektor Regionu Europejskiego WOSM. W trakcie spotkania z Małgorzatą Sinicą i Lucjanem Brudzyńskim oraz członkami Wydziału Zagranicznego GK ZHP, dyskutowano nad możliwościami przywrócenia ZHP statusu pełnego członka WOSM. Aktualnie jesteśmy zawieszeni.

Więcej na ten temat czytaj w rozmowie z Craigiem Turpiem

Skauting ukradł mi kumpla

Laura i craig

W styczniu Warszawę odwiedził Craig Turpie, pprzewodniczący Europejskiego Komitetu Skautowego (WOSM). Kiedy brnąłem przez śnieg na spotkanie z nim do Głównej Kwatery ZHP, zastanawiałem się, czy w Wielkiej Brytanii, skąd Turpie przyleciał, ulice też są tak zaśnieżone. Ale, co ważniejsze, rozważałem, czy ZHP ma szanse oddać należne składki i odzyskać pełne członkowstwo w światowych strukturach skautowych.