UKRAIŃSKI PŁAST BIERZE PRZYKŁAD ZE STOŁECZNYCH HARCERZY

W kwietniu skautki z ukraińskiej organizacji PŁAST odwiedziły Polskę. Celem ich wizyty było zapoznanie się z metodą harcerską stosowaną w ZHP, w szczególności zaś z działaniem systemu zastępowego, który w przyszłości ma zostać wdrożony w ich organizacji.

Aby w pełni zrozumieć zasady działania, wady i zalety systemu, oraz aby poznać metody szkolenia przyszłych liderów, skautki wzięły udział w części kursu zastępowych zorganizowanego przez Szczep 194 WDHiGZ „Wielki Błękit” z Hufca Warszawa Wola. W niedzielę odbyło się spotkanie z udziałem drużynowych i instruktorów z Chorągwi Stołecznej, którzy w trakcie blisko dwugodzinnej dyskusji starali się przybliżyć Płastunom podstawy działania naszej organizacji oraz stosowanej w niej metody harcerskiej. Wzięli w nim udział komisarza zagraniczny ZHP hm. Rafał Bednarczyk i kierownik Wydziału Zagranicznego hm. Ewa Lachiewicz-Walińska.

Na kolejne spotkanie z dziewczynami z Płasta nie będzie trzeba długo czekać. Zobaczymy się z nimi na zlocie w Krakowie!

Portret użytkownika Ania Wittenberg

pwd. Anna Wittenberg HO

Redaktor Naczelna "Skautingu".
Instruktorka Hufca Warszawa Mokotów ds. Zagranicznych. Zastępczyni komendanta szczepu 40 WDHiZ.
Prywatnie: studentka nauk politycznych UW, przez ostatnie 3 lata dziennikarka w stołecznym dzienniku.