Załap się na SWAP

Do 1 czerwca możecie zgłosić się na SWAP, Scout Work and Activity Programme. Pięciodniowy zlot ruszy 25 czerwca. Jest jeszcze jedno wolne miejsce dla drużyny starszoharcerskiej.

- To będzie małe jambo – tłumaczy Maciej Grunt, organizator imprezy. – Skupimy się na praca dla społeczności lokalnej i nauce szacunku wobec innych kultur – wylicza. SWAP potrwa do 30 czerwca i będzie kosztował 50 zł. Prócz drużyny z Polski, Grunt szuka też wolontariuszy, którzy będą w stanie poprowadzić zajęcia po polsku i angielsku. – Wolontariusze nie płacą wpisowego – zachwala Ewa Lachiewicz, kierownik Biura Zagranicznego GK ZHP.

Zajęcia SWAP zostały podzielone na kilka bloków tematycznych: prawa człowieka, skauting i jego wyzwania, puszczaństwo, rękodzieło, gry i zabawy, pionierka, kultura Europy.

W zlocie wezmą udział skauci z miast partnerskich Szczecinka: Bergen op Zoom, Neustrelitz, Noyelles sous Lens, Söderhamn. O imprezie pisaliśmy w Skautingu 1/2010.

Portret użytkownika Ania Wittenberg

pwd. Anna Wittenberg HO

Redaktor Naczelna "Skautingu".
Instruktorka Hufca Warszawa Mokotów ds. Zagranicznych. Zastępczyni komendanta szczepu 40 WDHiZ.
Prywatnie: studentka nauk politycznych UW, przez ostatnie 3 lata dziennikarka w stołecznym dzienniku.