Baden Powell nie kochał Hitlera

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field_user::init() should be compatible with views_handler_field::init(&$view, $options) in /sites/all/modules/views/modules/user/views_handler_field_user.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_argument::init() should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_argument.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Declaration of content_handler_field::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/cck/includes/views/handlers/content_handler_field.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_term_node_tid::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/taxonomy/views_handler_filter_term_node_tid.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
obrazek do artykułu

Focus Historia, a za nim Rzeczpospolita i inne media doniosły ostatnio o rzekomych powiązaniach lorda Baden Powella z Hitlerjugend oraz jego pozytywnej opinii o „Mein Kampf”. Prawdę dotyczącą sensacyjnych doniesień przedstawia w oficjalnym stanowisku Światowa Organizacja Ruchu Skautowego (WOSM).

Tłumaczenie z angielskiego: Redakcja Harcerza Rzeczypospolitej.

BP - dyplomata

8 Marca Tajna Służba Zjednoczonego Królestwa przekazała do Narodowych Archiwów trzy paczki odtajnionych dokumentów dotyczących lat 1937 do 1944. Są to głównie notatki policyjne powiadamiające o przyjazdach i wyjazdach członków Hitlerjugend do Zjednoczonego Królestwa.
 
Pomiędzy tymi wszystkimi dokumentami jest kopia listu Baden Powella, wysłanego 20 listopada 1937 r. do Joachima von Ribbentropa, niemieckiego ambasadora w Londynie, z podziękowaniem za przyjęcie 19 Listopada, którego celem było spotkanie z Jochenem Benemannem i Hartmanem Lauterbachem, oficjalnymi przedstawicielami Hitlerjugend.
 
List jest grzeczny i w tonie dyplomatycznym. Odnosi się do wspólnego odczucia, że wzajemne kontakty są możliwe miedzy Brytyjczykami i Niemcami w formie wymiany. Baden Powell pisze: "Mam szczerą nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli temu (kontaktom wzajemnym, przyp. HR) dać wyraz poprzez kontakty młodzieży po obu stronach, i niezwłocznie skonsultuję się z moją główna kwaterą celem zorientowania się, jakie mogą przedstawić sugestie".
 
W jednym z pakunków dokumentów jest raport Baden Powella (dalej BP), na dwóch stronach, przekazany do Komisarza Międzynarodowego, w którym stwierdza on, że "obaj [Lauterbach i Benemann] są chętni do tego, by Skauci zbliżyli się do niemieckiego ruchu młodzieżowego". Dalej (BP) kontynuuje raport pisząc, że Ribbentrop "widzi Ruch Skautowy jako bardzo znaczącą siłę w kierunku zbliżenia młodzieży". Dla Ribbentropa, według raportu BP, "prawdziwy pokój miedzy oboma narodami będzie zależał od wychowania w przyjaźni i w zapomnieniu przeszłych różnic". W tym raporcie nie ma żadnych instrukcji Baden Powella, co do wprowadzania w praktyce sugestii Ribbentropa.

Lord Baden Powell nie spotkał się z Hitlerem
 
W swoim raporcie, Baden Powell napisał, iż Ribbentrop chciałby, by on odwiedził Niemcy, by spotkać się z Hitlerem. Do takiego spotkania nie doszło. W tydzień po spotkaniu z ambasadorem BP wyjechał do Afryki. Wrócił do Anglii na krótko w 1938 r, by na stałe osiąść w Kenii 27 Października 1938 r. Trzy lata później zmarł.

W styczniu 1933 r., przed przejęciem władzy przez partię nazistowską, Hitlerjugend wyraziło swą wrogość do skautingu, stwierdzając że tylko Hitlerjugend może reprezentować niemiecką młodzież. 17 Czerwca 1933 r., Großdeutche Bund, Wielkoniemiecka Federacja zrzeszająca organizacje młodzieżowe, w tym skauting, została zakazana. 26 maja 1934, dekretem zakazano działalności Reichschaft Deutscher Pfadfinder, kolejnej federacji ruchów skautowych. Dekret określał Federację jako " miejsce ukrycia młodych wrogów nowego państwa".
 
To rozwiązanie oznacza koniec dążeń Hitlerjugend, by uzyskać uznanie przez Międzynarodowe Biuro Skautowe, wyrażanej w kontaktach podczas Jamboree na Węgrzech (Sierpień 1933) . Do kontaktów z Biurem został wtedy wydelegowany szef sztabu HJ Karl Nabersberg.. On też udał się w 1934 r do siedziby Biura w Londynie, w skautowym mundurze, by negocjować kontakty. Usiłował się też kontaktować ze skautami francuskimi. Nic z tych negocjacji nie wyszło, i rozwiązanie RDF było tego konsekwencją.

 W sierpniu 1933 Światowa Konferencja Skautowa w Godöllo, na Węgrzech, przegłosowała następującą rezolucję (15/33), zatytułowaną "Propaganda polityczna": " Kongres zwraca ponownie uwagę na fakt, ze każda propaganda polityczna, o jakimkolwiek charakterze, bezpośrednia lub pośrednia, narodowa lub międzynarodowa, nie może być dozwolona na żadnym obozie, lub skautowym zgromadzeniu, w których uczestniczą jako zaproszone inne nacje". W 1937 ta sama Światowa Konferencja była jeszcze bardziej precyzyjna, gdy przegłosowała rezolucję 15/37 zatytułowaną "Patriotyzm": "Konferencja postanawia zobowiązać Komitet Międzynarodowy, by uczynił wszystko co możliwe dla zapewnienia iż Skauting i Wędrownictwo we wszystkich krajach, wychowując w duchu prawdziwego patriotyzmu, autentycznie trzymały się zasad międzynarodowej współpracy i przyjaźni, bez względu na rasę i wyznanie, tak jak zawsze wskazywał Skaut Naczelny (Baden Powell). Stąd, każde działania w kierunku militaryzacji skautingu, lub wprowadzanie celów politycznych, co może prowadzić do nieporozumień i upośledzić naszą pracę dla pokoju i dobrej woli miedzy narodami i ludźmi, powinny być zupełnie pomijane w naszych programach".


Baden Powell i przywódcy Międzynarodowego Biura zagrożeni przez Nazistów w 1940 r.

Warto odnotować, że, plan inwazji Zjednoczonego Królestwa przez nazistów, przygotowany w 1940 r. przez generała ss Waltera Schellenberga, przewidywał neutralizację około 2800 prominentnych brytyjskich obywateli, wśród których był Lord Baden Powell i główni przywódcy Światowego Biura Skautów. Do planu inwazji był dołączony dokument: "Informationsheft Groß Britannien", zawierający
Informacje o społeczeństwie brytyjskim, administracji, systemie edukacji, mediach, grupach religijnych, partiach politycznych, organizacjach emigrantów, masonerii, organizacjach żydowskich, policji, tajnych służbach, opisanych z nazistowskiej perspektywy. Część tej książki, zatytułowana "System edukacyjny", składa się z dwóch podrozdziałów: "szkoły publiczne" i "Międzynarodowy Ruch Skautowy". Czytając ten tekst, mieszaninę nonsensów i bardzo dokładnych informacji, nie
możemy się oprzeć zdumieniu. Naziści wierzyli , że skoro Baden Powell był oficerem wywiadu Armii Brytyjskiej, to Skauting, któy stworzył w 1907 r., miał służyć tylko celom szpiegowskim na rzecz Anglii, zaś komisarze zagraniczni organizacji skautowych w poszczególnych krajach mieli tylko jedną misję: by przygotowywać miesięczne i kwartalne raporty o politycznej i ekonomicznej sytuacji swoich krajów, dla Międzynarodowego Biura Skautowego.
 
Część poświęcona Międzynarodowemu Biuru ilustruje nazistowski rasizm. Hubert Martin, Dyrektor Biura jest opisany jako pół-żyd. Te wszystkie fakty pokazują brak wzajemnej sympatii miedzy reżimem nazistowskim, Baden Powellem i Międzynarodowym Biurem Skautowym. Powinno to zachęcić dzisiejszych Skautów do refleksji nad swoją historią i do lepszego zrozumienia swej misji nosicieli pokoju. Trzeba też strzec się totalitarnych reżimów, które zawsze usiłowały zakazać lub ograniczać Ruch Skautowy.

Kontakt :
M. Richard Amalvy (English, Français, Espanol)
Director, External Relations
World Scout Bureau
+41793216849
aramalvy@scout.org"

Komentarze

Member since:
20 lipiec 2010
Last activity:
10 lat 1 tydzień

Education in the largest sense is any act or experience that has a formative effect on the mind, character or physical ability of an individual. In its technical sense, education is the process by which society deliberately transmits its accumulated knowledge, skills and values
pass4sure PW0-104 from one generation to another.
Etymologically, the word education is derived from educare (Latin) "bring up", which is related to educere "bring out", "bring forth what is within", "bring out potential" and ducere, "to lead
Teachers in
pass4sure 646-230 educational institutions direct the education of students and might draw on many subjects, including reading, writing, mathematics, science and history. This process is sometimes called schooling when referring to the education of teaching only a certain subject, usually as professors at institutions of higher learning. There is also education in fields for those who c
pass4sure 642-359 want specific vocational skills, such as those required to be a pilot. In addition there is an array of education possible at the informal level, such as in museums and libraries, with the Internetpass4sure JN0-331 and in life experience. Many non-traditional education options are now available and continue to evolve

Member since:
20 lipiec 2010
Last activity:
10 lat 1 tydzień

Education in the largest sense is any act or experience that has a formative effect on the mind, character or physical ability of an individual. In its pass4sure 000-081 technical sense, education is the process by which society deliberately transmits its accumulated pass4sure E20-322 knowledge, skills and values from one generation to another.
Etymologically, the word education is derived from educare (Latin) "bring up", which is related to educere "bring out", "bring forth what is within", "bring out potential" and ducere, "to lead
Teachers in educational institutions direct the education of students and might draw on many subjects, including reading, writing, mathematics, science and history. This process is sometimes called schooling when referring to the education of teaching only a certain subject, usually as professors at institutions pass4sure 350-050
of higher learning. There is also education in fields for those who want specific vocational skills, such as those required to be a pilot. In addition pass4sure JN0-522 there is an array of education possible at the informal level, such as in museums and libraries, with the Internet and in life experience. Many non-traditional education options are now available and continue to evolve

Member since:
20 lipiec 2010
Last activity:
10 lat 1 tydzień

In developing an attractive application, it demonstrates how easy it is to hack a smart phone. If such application has been created to make a case spass4sure 642-741 tudy on the safety of the Google (Android), it could have been designed by an attacker. For the study, the pass4sure 642-432
apps installed on a Google (Android) could read text messages, listen to voice messages and even turn on the microphone alone. An application could therefore quite make online banking, for example. In 90s users or only installed antivirus software or firewall on their computer. Smart phones still have much to do to catch up with PC security.

Applications pass4sure RH202
distributed by Goggle Android Market has collected personal information of millions of users and sent it to servers in China. Exploit, attached to the application was downloaded from approximately 1.1 to 4.6 million times.
Annex preserves the history of visits, text messages, and the number of SIM cards, subscriber identification number, and even voice mail password from.pass4sure PK0-002

An application sends information to China

Member since:
20 lipiec 2010
Last activity:
10 lat 1 tydzień

In developing an attractive application, it demonstrates how easy it is to hack a smart phone. If such application has been created to make a case study on the safety of the Google (Android), it could have been designed by an attacker. For the study, the apps installed on a Google (Android) could read text messages, listen to voice messages JN0-350 and even turn on the microphone alone. An application could therefore quite make online banking, for example. In 90s 642-631 users or only installed antivirus software or firewall on their computer. Smart phones still have much to do to catch up with PC security.
642-661
Applications distributed by Goggle Android Market has collected personal information 650-393 of millions of users and sent it to servers in China. Exploit, attached to the application was downloaded from approximately 1.1 to 4.6 million times.
Annex preserves the history of visits, text messages, and the number of SIM cards, subscriber identification number, and even voice mail password from. An application sends information to China

Member since:
20 lipiec 2010
Last activity:
10 lat 1 tydzień

Warto odnotować, że, plan inwazji Zjednoczonego Królestwa przez nazistów, przygotowany w 1940 r. JN0-303 .co.uk/HP0-S25.html">HP0-S25 przez generała ss Waltera Schellenberga, przewidywał neutralizację około 2800 prominentnych brytyjskich obywateli, wśród których był Lord Baden Powell i główni przywódcy Światowego Biura Skautów. Do planu inwazji był dołączony dokument: "Informationsheft Groß Britannien", zawierający
Informacje o społeczeństwie brytyjskim, administracji, systemie edukacji, mediach, grupach religijnych, partiach politycznych, organizacjach emigrantów, masonerii, organizacjach żydowskich, policji, tajnych służbach, opisanych z nazistowskiej perspektywy. Część tej książki, zatytułowana "System edukacyjny", składa się z dwóch podrozdziałów: "szkoły publiczne" i "Międzynarodowy Ruch Skautowy". Czytając ten tekst, mieszaninę nonsensów i bardzo dokładnych informacji, nie
możemy się oprzeć zdumieniu. Naziści wierzyli , że skoro Baden Powell był oficerem wywiadu Armii Brytyjskiej, to Skauting, któy stworzył w 1907 r., miał HP0-S24 służyć tylko celom szpiegowskim na rzecz Anglii, zaś komisarze zagraniczni organizacji skautowych w poszczególnych E22-280 krajach mieli tylko jedną misję: by przygotowywać miesięczne i kwartalne raporty o politycznej i ekonomicznej sytuacji swoich krajów, dla Międzynarodowego Biura Skautowego.