Jak to miło IST być

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field_user::init() should be compatible with views_handler_field::init(&$view, $options) in /sites/all/modules/views/modules/user/views_handler_field_user.inc on line 48.
 • strict warning: Declaration of views_handler_argument::init() should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_argument.inc on line 745.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 149.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Declaration of content_handler_field::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/cck/includes/views/handlers/content_handler_field.inc on line 208.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_term_node_tid::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/taxonomy/views_handler_filter_term_node_tid.inc on line 303.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
obrazek do artykułu
Autor: Sebastian Kowalczyk

Pewnego dnia zapytano mnie czy nie chcę pojechać jako kadra programowa na zlot skautowy. Nie wiedząc jeszcze do końca w co się pakuję, powiedziałem: „tak, jadę!”. I tak to się zaczęło…


Minęło kilka lat, kilka różnych zlotów w różnych krajach. Właśnie dopinam szczegóły wyjazdu polskiej reprezentacji na InterCamp 2010, którą mam przyjemność kierować. Dlaczego skautowy zlot urzekł mnie tak, że zostałem „w tym” do dziś?


To nie był mój pierwszy InterCamp. Czwartek. Rano jeszcze na uczelnię zdać egzamin, a w południe ja i jeszcze jedna instruktorka z mojego hufca wsiadamy w samochód. Przepychamy się przez nasze zatkane Trójmiasto, dorzucamy do bagażnika ostatnie rzeczy i w drogę. Przed nami 1200 kilometrów.


W Wellerlooi w Holandii byliśmy po pierwszej w nocy. Przywitaliśmy się z komendą zlotu i uciekliśmy przed zaproszeniem na imprezę urodzinową jednego z liderów pod tytułem „wszystko ze szparagów” (jeśli komuś z was Królestwo Niderlandów kojarzy się z tulipanami, to musi się tam wybrać). Znaleźliśmy kawałek pustego miejsca w podobozie International Service Team i prowizorycznie rozstawiliśmy namiot. O piątej przerwa w śnie. Przyjechały autokary z Polakami.


Rano trzeba było ruszyć do pracy. Część z nas – członków IST, kierowała ruchem, część pomagała w rejestracji, każdy miał coś do roboty (a jak nie miał, to mu znaleziono). Przez cały dzień na teren zlotu przyjeżdżali skauci z różnych zakątków Europy.


Wieczorem, po ciężkiej pracy, IST spotkał się w Scout Clubie, czyli zlotowej kawiarence. Rozmowy, śpiewy i międzynarodowe wygłupy trwały do rana, a rano… Rozpoczęcie zlotu. Dwa i pół tysiąca skautów dookoła sceny, na scenie komenda. Wciągamy flagi. Salwa honorowa z piłek i zlot rozpoczęty. IST na swoje miejsca programowe, uczestnicy: połowa na trasę, połowa zostaje na terenie zlotu i bierze udział w zajęciach. Nie ma mowy, aby Service Team się nudził. Każdy już na dwa miesiące przed zlotem wiedział, co będzie robić i pisał maile ze swoim szefem dopinając szczegóły.


Wieczorem modlitwa ekumeniczna, potem ognisko na podobozach. Uczestnicy idą spać, a my? Do Scout Clubu zawierać kolejne znajomości! I znowu – po godzinach wygłupów - gonią nas spać, bo – racja - rano trzeba wstać, za nami dopiero połowa zlotu. Niedziela rano, znowu pobudka i połowa na trasę, a połowa zostaje. Popołudniu - mamy gości. Przyjechał zespół rockowy zagrać koncert. Ostatnia noc na zlocie. Oj działo się! Kiedy już zamknięto nasze stałe miejsce spędzania wieczorów, udaliśmy się na teren podobozu IST, gdzie w najlepsze rozkręcała się impreza – byliśmy już wtedy wielką paczką dobrych znajomych. Ranek, jak zwykle w takich wypadkach, nadszedł zbyt wcześnie. Czas kończyć zlot. Oficjalne zakończenie, opuszczenie flag. Nadszedł czas pakowania i pożegnań. To najgorszy moment na zlocie, chciałoby się jeszcze posiedzieć tam kilka dni. Pocieszające jest tylko to, że tych samych ludzi spotkam już za rok, na kolejnym InterCampie.


Lubię te zloty. Dzięki nim nauczyłem się mówić po angielsku. Poznałem ogrom ludzi. Nigdy na żadnym nie byłem jako uczestnik, ale cieszę się, że jest mi dane bywać na nich jako członek International Service Team. Z niecierpliwością odliczam dni do kolejnego InterCampu, do spotkania przyjaciół, do tych czterech dni wspaniałej zabawy. Każdemu, kto się zastanawia, czy jechać, mówię: jedź. Koniec rozważania, najwyższy czas to zrobić.
 

O autorze
Portret użytkownika sebastian.kowalczyk

phm. Sebastian Kowalczyk HO

"Urodzony leń, który nie potrafi nic nie robić" - ulubione słowa na mój temat. W ZHP pełnomocnik KH Gdynia ds. zagranicznych. Obecnie komendant polskiej reprezentacji na zlot InterCamp 2010, oprócz tego zamieszany w przeróżne sprawy harcerskie i spotkać mnie można w różnych niespodziewanych miejscach. Zawodowo pilot wycieczek, a i czasem student finansów na Uniwersytecie Gdańskim.
Zainteresowania: żeglarstwo, góry, podróże i nudzenie się.
Plan na najbliższe miesiące: zdobycie Korony Gór Polskich i obrona pracy dyplomowej.

Komentarze

Member since:
20 lipiec 2010
Last activity:
9 lat 20 tygodni

Wieczorem, po ciężkiej pracy, IST spotkał się w Scout Clubie, czyli zlotowej kawiarence. Rozmowy, śpiewy i międzynarodowe wygłupy trwały do rana, a rano… Rozpoczęcie zlotu. Dwa i pół tysiąca skautów dookoła sceny, na scenie komenda. Wciągamy flagi. Salwa honorowa z piłek i zlot rozpoczęty. IST na swoje miejsca PMI-002
RH202
HP0-S23
1z0-043
programowe, uczestnicy: połowa na trasę, połowa zostaje na terenie zlotu i bierze udział w zajęciach. Nie ma mowy, aby Service Team się nudził. Każdy już na dwa miesiące przed zlotem wiedział, co będzie robić i pisał maile ze swoim szefem dopinając szczegóły.

Member since:
20 lipiec 2010
Last activity:
9 lat 20 tygodni

The Company sells protection against viruses and malicious programs for mobile platforms, Android, Windows Mobile and Blackberry. The 70-647 problem was reported at a conference held in Las Vegas. However, the theft of information by an application for Android has been made deliberately by hackers. In addition, the annex is more sensitive information, and theft has affected much more the number of users.

The three vendors Google, RIM and Apple certify withdraw their platform download 642-812 all suspicious applications. In addition to withdrawal, Google and Apple reserves the right to delete any remote application posing a serious security problem installed the 640-822
smart phone. However, they stress that it is the user to be vigilant when 220-701 downloading an application. It was he who must judge whether it comes from a manufacturer of serious programs. As always, common sense is often the best defense against malicious attacks.

Member since:
20 lipiec 2010
Last activity:
9 lat 20 tygodni

The manufacturers of smart phones most major market broadcast online tens of thousands of small applications that users can download. Thus, we find the App Store for iPhone, but also the market of Android and Blackberry.
Apple guarantees the safety of all applications by requiring a prior agreement to submit an pass4sure CISA application in the App Store Because of their significant number; it is possible that some malicious applications pass through the safety net. Blackberry and Goggle (Android), for their part, "is left to users to protect themselves by themselves, with some differences.
The possibilities of personal data theft via spy ware:
In developing an attractive application, it demonstrates how easy it is to hack a smart phone. If such application has been created to make a case study on the safety of the Google (Android), it could have been designed by an attacker. For the study, the apps installed on a pass4sure 642-456 Google (Android) could read text messages, lispass4sure HP0-Y23
ten to voice messages and even turn on the microphone alone. An application could therefore quite make online banking, for example. In 90s users or only installed antivirus software or firewall on their computer. Smart phones still have much to do to catch up with PC security.pass4sure 642-426

Member since:
20 lipiec 2010
Last activity:
9 lat 20 tygodni

Wieczorem modlitwa ekumeniczna, potem ognisko na podobozach. Uczestnicy idą spać, a my? Do Scout Clubu zawierać kolejne znajomości! I znowu pass4sure 1z0-007 – po godzinach wygłupów - gonią nas spać, bo – racja - rano trzeba wstać, za nami dopiero połowa zlotu. Niedziela rano, znowu pobudka i połowa na trasę, a połowa zostaje. pass4sure 1z0-052 Popołudniu - mamy gości. Przyjechał zespół rockowy zagrać koncert. Ostatnia noc na zlocie. Oj działo się! Kiedy już zamknięto nasze stałe miejsce spędzania wieczorów, udaliśmy się na teren podobozu IST, gdzie w najlepsze rozkręcała się impreza – byliśmy już wtedy wielką paczką dobrych znajomych. Ranek, jak zwykle w takich wypadkach, nadszedł zbyt wcześnie. Czas pass4sure HP0-S18 kończyć zlot. Oficjalne zakończenie, opuszczenie flag. Nadszedł czas pakowania i pożegnań. To najgorszy pass4sure 642-062 moment na zlocie, chciałoby się jeszcze posiedzieć tam kilka dni. Pocieszające jest tylko to, że tych samych ludzi spotkam już za rok, na kolejnym InterCampie