Po niemiecku w Warszawie

Od 19 do 21 lutego w Warszawie Związek Harcerstwa Polskiego gościło 41 skautów na 39. Niemieckojęzycznej Konferencji Skautowej. „Podczas trzech dni spędzonych w Warszawie uczestnicy wzięli udział w warsztatach na temat metod pracy skautowej, specjalności harcerskich, globalizacji oraz prewencji niechcianych zachowań” – informuje Wydział Zagraniczny GK ZHP. To pierwsza taka konferencja zorganizowana przez nasz związek, ale nie pierwsza w historii polskiego harcerstwa. W 2006 roku w Konstancinie pod Warszawą odbyła się konferencja skautek i guidek z federacji katolickiej ICCG. W 1932 w Buczu pod przewodnictwem Olgi Drahanowskiej-Małkowskiej odbyła się VII Światowa Konferencja Skautek. O swoich oczekiwaniach wobec Polski oraz nadziejach na współpracę mówi Siegfried Riediger, komisarza zagraniczny DPSG.