Marzec 2010

okładka numeru

„To jest tak, że harcerstwo tylko korzysta z mojego wysiłku. Prowadzę drużynę, robię zbiórki zastępów, jak starczy czasu to prowadzę indywidualną pracę ze stopniami. Organizuję imprezy hufca i w ogóle chyba ze trzy godziny dziennie poświęcam na ZHP. Zrobiłbym z chęcią coś innego, ale jak już przychodzi co do czego, to po obozie idę w wakacje do pracy, bo i tak średnio mam kasę, żeby gdzieś wyjechać”.

Znasz tę historię? Ten numer „Skautingu” dedykujemy więc Tobie.

W marcu zapraszamy cię do przygody ze skautowym wolontariatem – sposobem na to, by tanio spędzić wakacje, poznać innych skautów, potrenować język, zdobyć pierwsze zagraniczne kontakty i interesujący wpis w cv. Poprzez historie ludzi, którzy byli wolontariuszami w ośrodkach skautowych, chcemy pokazać, że wyjazd jest nie tylko łatwy, ale i opłacalny. Przybliżymy ci życie wolontariusza, opowiemy o tym, jak to zrobić, żeby wyjechać i co można dzięki temu osiągnąć.

Damy ci też kilka podpowiedzi, jak w skautowy sposób zapalić twoich harcerzy do działania w Roku Służby. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą uda ci się ich przekonać, że służba nie wieje nudą, a wręcz może być surwiwalową przygodą.
Jak? Gdzie? Kiedy? Przeczytaj. Nie zmarnuj swojej szansy!

pwd. Anna Wittenberg
red. naczelna „Skautingu”