Szczęśliwego Nowego Jorku

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Declaration of views_handler_field_user::init() should be compatible with views_handler_field::init(&$view, $options) in /sites/all/modules/views/modules/user/views_handler_field_user.inc on line 48.
 • strict warning: Declaration of views_handler_argument::init() should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_argument.inc on line 745.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 149.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Declaration of content_handler_field::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/cck/includes/views/handlers/content_handler_field.inc on line 208.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_term_node_tid::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/modules/taxonomy/views_handler_filter_term_node_tid.inc on line 303.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
obrazek do artykułu
Autor: mat. prasowe WOSM
, Źródło: scout.org

… 5, 4, 3, 2, 1, 0!

Tak, zaczął się 2010. rok, a wraz z nim pojawiły się noworoczne postanowienia. Chęć pilnej nauki, poprawienia relacji z rodzicami, przyjaciółmi, przełożonymi… i tak dalej i tak dalej. Ty, Druhu Drużynowy/Druhno Drużynowa, zapewne w Nowym Roku zapragnąłeś też sobie pomyślności w pracy z drużyną. Życzę Ci tego samego, ale najpierw…

 

Otwórz oczy! Dziesiątki organizacji, setki programów, miliony skautów, nieskończona ilość wariantów do Twojego użytku. Puka do Ciebie globalna, harcerska wioska i Ty, Druhu Drużynowy/Druhno Drużynowa, nie możesz tego zmarnować!

 

Do tej pory styczność z najogólniej pojętą zagranicą miałeś zapewne żadną, lub sporadyczną, przy okazji większych imprez. Taką imprezą były na przykład obchody stulecia skautingu w Kielcach w 2006 roku. Mnie udało się nawiązać wtedy kontakty nie tylko z harcerzami z całej Polski, ale także z tymi, którzy przyjechali do naszego kraju z bardzo daleka. Sympatyczne Japonki, zabawni Amerykanie, weseli Francuzi, czy pełni energii Hiszpanie – wszyscy w różnych skautowych mundurach i wszyscy patrzący na świat przez pryzmat braterstwa. Wymiana poglądów, harcerskich doświadczeń i przede wszystkim dobra zabawa… Wszystko zapisało się bardzo pozytywnie w mojej pamięci.

 

I właśnie dlatego, dla mojej drużyny na jednym zlocie się nie skończyło. Na pewno pojawimy się też w te wakacje w Krakowie. Znowu będziemy mieli okazję podpatrzeć jak wygląda skauting z innych stron świata, nauczyć się nowych gier, pląsów, zabaw, zobaczyć jak do spraw pionierki czy terenoznawstwa podchodzą nasi zagraniczni przyjaciele (zdecydowanie najbardziej widowiskowi są Amerykanie!). W tym roku wybieramy się także na obóz do Słowacji i z tym doświadczeniem także wiążemy spore nadzieje.

 

Ty także zastanawiałeś się kiedyś nad wprowadzeniem skautingu do pracy Twojej drużyny? Myślałeś, że to trudne? W tej chwili dostajesz do ręki (albo raczej do komputera) dość specyficzny periodyk. Gazeta ta, ma w swym założeniu być łącznikiem między Tobą, a światem ogromnych harcerskich możliwości. Zwróć uwagę na naszą propozycję. Na dobry początek dostarczamy Ci światowe pomysły na obchody Dnia Myśli Braterskiej, ale pomyśl co będzie się działo później. Ile wspaniałych inicjatyw może czekać na Ciebie w ciągu roku? Nie mówiąc już o sezonie wakacyjnym! Ja już nie mogę się doczekać!

 

Myśląc o harcerstwie jako o części skautingu zyskujesz bardzo wiele, i nie ważne jest tu czy jesteś drużynowym w Warszawie, Krakowie czy w podbiałostockiej wsi. Systematycznie realizując projekty zagraniczne masz szanse na zdobycie fantastycznych doświadczeń, zawarcie nowych znajomości i na rozwój swej harcerskiej osobowości. Świat, dosłownie, stoi przed Tobą otworem. Nie bój się i rusz weń z pełnym impetem. Rusz w tę podróż razem z nami.


Życzę Ci odwagi, abyś nie bał się tego zrobić.

Szczęśliwego Nowego Roku, na przykład ze skautami w Nowym Jorku!

O autorze

pwd. Mateusz Kondrat HO

Komentarze

Member since:
20 lipiec 2010
Last activity:
9 lat 12 tygodni

y także zastanawiałeś się kiedyś nad wprowadzeniem skautingu do pracy Twojej drużyny? Myślałeś, że to trudne? W tej chwili dostajesz do ręki (pass4sure 642-746 albo raczej do komputera) dość specyficzny periodyk. Gazeta ta, ma w swym założeniu być łącznikiem między Tobą, a światem ogromnych harcerskich możliwości. Zwróć uwagę na naszą propozycję. Na dobry początek dostarczamy Ci światowe pomysły na obchody Dnia Myśli Braterskiej, ale pomyśl co będzie się działo później. Ile wspaniałych inicjatyw może czekać na Ciebie w ciągu roku? Nie mówiąc już o sezonie wakacyjnym! Ja już nie mogę się doczekać!
pass4sure JN0-303
Myśląc o harcerstwie jako o części skautingu zyskujesz bardzo wiele, i nie ważne jest tu czy jesteś drużynowym w Warszawie, Krakowie czy w pass4sure 642-591 podbiałostockiej wsi. Systematycznie realizując projekty zagraniczne pass4sure 642-654 masz szanse na zdobycie fantastycznych doświadczeń, zawarcie nowych znajomości i na rozwój swej harcerskiej osobowości. Świat, dosłownie, stoi przed Tobą otworem. Nie bój się i rusz weń z pełnym impetem. Rusz w tę podróż razem z nami.