About

Tak niewiele czasu upłynęło od ostatniego numeru „Skautingu”, w którym pisaliśmy, jak ważnym doświadczeniem dla każdego skauta jest służba. Ostatnie dni boleśnie potwierdziły ten pogląd – od 10 kwietnia całe polskie harcerstwo jest zaangażowane w pomoc przy uroczystościach związanych z tragicznym wypadkiem pod Smoleńskiem. Myślę, że to dla nas wszystkich ważna – i miejmy nadzieję jedyna taka w życiu – lekcja patriotyzmu, harcerskiej służby i jedności w duchu skautingu.

Właśnie tej jedności chcemy poświęcić kwietniowy numer „Magazynu Drużynowego”. Przez cały czas bowiem do Głównej Kwatery ZHP i do wszystkich zaangażowanych w skautowe działania spływają kondolencje od przyjaciół zza granicy, które w tym wydaniu przekazujemy Wam na naszych łamach.

Ponieważ jednak ten smutny czas kiedyś się skończy i nasza harcerska praca będzie szła dalej swoim rytmem, w tym numerze przygotowaliśmy dla Was także materiały dotyczące tego, jak sprawić, by Wasi podopieczni spotkali się ze skautami twarzą w twarz (lub przynajmniej monitor w monitor). Mamy nadzieję, że kiedy będziecie planować wakacyjne wędrówki na obozie lub po prostu – wiosenne biwaki drużyn, spróbujecie wykorzystać nasze podpowiedzi i spotkacie się ze skautami z innych krajów.

Póki co jednak – czuwajcie.

pwd. Anna Wittenberg,
red. naczelna "Skautingu"